Vzpomínáme

Pověst o Duhovém mostě

Když umře nějaké zvíře, které je tady na zemi někomu zvláště blízké, dostane se na kraj Duhového mostu. Jsou tam krásné louky, kopce a jezera, kde si naši psí kamarádi mohou spolu hrát. Mají plno dobrého jídla, pití i slunečního svitu, jsou v teple a v pohodlí.

Tam pejsek zase omládne, může volně běhat podle chuti, k jídlu má tu nejjemnější játrovou paštiku, k odpočinku ho čeká pelíšek z prachového peří. Nic ho nestraší, nejsou tam žádné bouřky ani zlí tvorové.

Naši chlupatí kamarádi zkrátka mají všechno, co jejich srdíčka žádají a po čem v životě toužili. I neduhy, které je provázely, jsou pryč. Ten, kdo byl starý, je opět mladý. Ten, kdo byl nemocen či poraněn je zdráv a při síle, plný života. Jsou opět takoví, jaké si je pamatujeme z nejkrásnějších snů. Jsou šťastní, až na jedinou maličkou výjimku - chybí jim jejich páníček, přítel největší. Všichni si spolu hrají až přijde den, kdy se pejsek najednou zastaví a zpozorní, podívá se do dálky. Jeho jasné oči se rozzáří, celé tělo se nadšením rozechvěje.

Opustí kamarády a rozběhne se zelenou trávou k obzoru, stále rychleji a rychleji. Objevil svého lidského přítele a když se konečně setkají, pevně se obejmou. V radostně bláznivém vítání pejsek olíže tváře, ruce pohladí jeho hlavu a člověk se znovu podívá do věrných očí, které nadlouho zmizely z jeho života, ale nikdy se neztratily z jeho srdce. Už je nic nerozdělí...

...tehdy překročí Duhový most společně.

(zdroj: Pověst o Duhovém mostě)


             

             ICh. BACH  Eleuteria

 03.05.2006 - 07.07.2015

číslo zápisu: CMKU/BSP/5301/06

rtg: HD A/A, ED 0/0

 VÝSTAVY

 KRYTÍ 

 RODOKMEN

 

výstavy: Interchampion, Český šampion, Champion Polski,
7x BOB, klubový vítěz, 3x Národní vítěz, 8x CACIB, 4x Res.CACIB, 10x CAC,
4x CWC, 2x Res.CAC, 1x BOV
 

ICh. Bach pocházel z polské chovatelské stanice Eleuteria. V jeho rodokmenu jsou předci, kteří pocházejí z různých koutů Evropy. Otec Eric The Red má v žilách italskou krev, matka Confetti belgicko-polskou krev